Krásný den matek!

Den matek se slaví jen jednou ročně jako pocta mateřství a poděkování za obětavou a náročnou práci maminek. Co si budeme povídat, každá máma v půli května netrpělivě očekává, zda si na ni někdo vzpomene a ocení její píli.

Já se taky těším, až mi jedou syn řekne „díky“ zrovna na den matek.

Můj brouček sice ještě moc nemluví, ale jeho oči mluví za něj. Poznám, že je nám spolu krásně, i když to ještě neumí říct slovy.

Musím přiznat, že na roli mámy jsem si zvykala poměrně dlouho, snad celý rok… První týdny mateřství se mi zdálo, že se mi nic nedaří, že nejsem dobrá máma a hlavně mi připadalo, že kdokoliv jiný to s mým synem umí líp než já! Dokonce jsem si občas myslela, že i muži jsou lepší „máma“ než já.

Chtělo to čas. Zvyknout si, ukotvit se v nové a náročné roli. Postupně se mi to začalo dařit. Společně se synem jsme zkoušeli, co nám vyhovuje a co ne. Některé dny byly opravdu náročné, a tak trpělivost a bezpodmínečná láska byly potřeba ze všech stran.

Postupně jsem se naučila vnímat maličkosti, i nepatrné pokroky jak u syna, tak především u sebe. Za tyto pokroky jsem se občas odměnila, něčím hezkým na sebe nebo něčím dobrým, třeba čokoládou či míchaným nápojem. A víte co? Nejvíc mi pomohlo, když jsem se ocenila v těch nejtěžších chvílích a přijala jsem se takovou jaká jsem.

Umíte se ocenit nebo čekáte na pochvalu ostatních? Já se už konečně umím ocenit sama a cítím se mnohem lépe, než když jsem dříve čekala na pochvalu ostatních, která mnohdy nepřicházela…

Míchané nápoje jsou pro mě skvělý požitek, přijde mi to docela luxus, dopřát si úžasný míchaný nápoj. Je v nich i trocha exotiky, voní dovolenou u moře a především voní „nicneděláním“! A přesně tohle každá máma sem tam potřebuje. Tak pojďme slavit nejen Den matek, ale každý, pro nás jedinečný okamžik. Ať je to třeba „jen“ uvařený oběd.

A tady jsou recepty na drinky pro všechny mámy (a nejen mámy), můžete si je připravit v alko i nealko verzi. Drinky jsou skvělé a jednoduché na přípravu, stačí na jejich výrobu jen pár surovin a mnohé z nich máte možná doma! 🙂

Mama drink

 • ledový zelený čaj 1,5 dcl
 • ananasový džus 0,5 dcl
 • malinový sirup 1 panák (0,02l)
 • (bílý rum/vodka 1 panák (0,02l))

Připravte si úzkou vysokou sklenici – třetinku, jumbo brčko a výše uvedené nápoje, nejlépe vychlazené. Do sklenice jako první nalijte ledový čaj, pak ananasový džus (pro alko verzi přidejte podle chuti bílý rum či vodku) a nakonec pomalu vlijte malinový sirup, vytvoří se tak krásný ombré efekt. Ozdobte brčkem, bylinkami a ovocem. A voila, úžasný drink je na světě.

 

Záblesk mládí 😀

 • broskvový džus 3 dcl
 • (broskvová vodka 1 panák (0,02l))

Připravte si úzkou vysokou sklenici – třetinku, jumbo brčko a výše uvedené nápoje, nejlépe vychlazené. Do sklenice nalijte broskvový džus (pro alko verzi přidejte broskvovou vodku). Ozdobte brčkem, bylinkami a ovocem.

Tohle pití prostě miluju! V „náctinách“ mě doprovázelo docela často, a hlavně jsem si připadala „strašně dospělá“, říkali jsme tomu „veselý džus“. Úžasné období! 🙂

 

Pohodové bublinky

 • bublinková voda 2 dcl
 • bezinkový sirup 1 panák
 • malinový sirup 1 panák
 • (vodka/bílý rum 1 panák (0,02l))

Připravte si sklenici na sekt ve tvaru misky, jumbo brčko (zastříhněte na požadovanou délku) a výše uvedené nápoje, nejlépe vychlazené. Do sklenice vlijte bublinkovou vodu, bezinkový sirup a promíchejte (pro alko verzi přidejte podle chuti bílý rum či vodku).  Nakonec pomalu vlijte malinový sirup, opět pro vytvoření ombré efektu. Ozdobte brčkem, bylinkami a ovocem.

Užívejte krás míchaných nápojů se svými milými, přináší to pohodu a klid. 😉

Já jsem si přípravu drinků společně se synem opravdu užila, pomáhal, jak mohl. Nejvíce ho však bavilo upíjet mamce, pití brčkem je totiž skvělá zábava! 🙂

U mého parťáka nakonec vyhrál broskvový džusík.

Upozornění: drinky, které pil syn, byly všechny nealko! 😉

 

A co vy? Máte svého favorita v míchaných nápojích? Ano? To je skvělé!

Na zdraví všech maminek!

 

S láskou k vaření, Pavla

Baví mě inspirovat mámy v kuchyni, mám dlouhodobé zkušenosti s rychlým a kvalitním vařením pro děti i dospělé. Nabízím jednoduchý styl za použití jen pár surovin. Ukazuji tipy jak snadno a rychle vařit chutná a kvalitní jídla a to s lehkostí a radostí. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Chcete si ušetřit práci a především drahocenný čas strávený v kuchyni? Čtěte eBook zdarma!

  Čekají na vás zajímavé informace o tom, proč si jídelníček sestavovat i v domácím prostředí a hlavně jak na to. Jedná se o jídelníček, který přinese pohodu do domácnosti! Ušetří čas a taky dumání nad otázkou: ,,Co dnes uvařím?”

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku