Mrkev na ghí

Říká se, že tělo potřebuje po zimě doplnit vitamíny, minerály, no prostě vše možné, a tak jsme se do doplňování pustili. Dnes jsme si se synem na oběd udělali mrkev na ghí neboli přepuštěném másle.

Máslo miluji a používám ho snad do všech receptů, stejně jako bylinky. Ghí má svou charakteristickou chuť i vůni a jídlo pozvedne na profesionální úroveň. Tak ho zkuste taky někdy vyzkoušet. Nebo už ghí součástí vaší kuchyně?

Pro mě osobně je ghí takový “vyšší level” másla. Dá se vyrobit i doma, a to celkem jednoduše. Už kolikrát jsem si říkala, že to zkusím, ale zatím jsem to nezkusila. Ghí používám kupované. 🙂

Mrkev je skvělá na oči díky vitamínu A, ten však je rozpustný v tucích a právě ghí nám k tomu skvěle posloužilo.

Mrkev na ghí

 1. Mrkev očistíme a nakrájíme na kolečka.
 2. Na pánvi rozpustíme ghí a přidáme mrkev.
 3. Osmahneme dozlatova, podlijeme vodou, osolíme, přidáme kmín.
 4. Dusíme do měkka.
 5. Po odpaření vody přidáme trochu medu (třtinového cukru) a ještě krátce osmahnem.

Mrkev na ghí je skvělá jen tak jako hlavní chod nebo i příloha k masu. Dá se využít i jako rychlá večeře. Doplníte si potřebné vitamíny do těla společně s námi?

 

S láskou k vaření, Pavla

Baví mě inspirovat mámy v kuchyni, mám dlouhodobé zkušenosti s rychlým a kvalitním vařením pro děti i dospělé. Nabízím jednoduchý styl za použití jen pár surovin. Ukazuji tipy jak snadno a rychle vařit chutná a kvalitní jídla a to s lehkostí a radostí. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Chcete si ušetřit práci a především drahocenný čas strávený v kuchyni? Čtěte eBook zdarma!

  Čekají na vás zajímavé informace o tom, proč si jídelníček sestavovat i v domácím prostředí a hlavně jak na to. Jedná se o jídelníček, který přinese pohodu do domácnosti! Ušetří čas a taky dumání nad otázkou: ,,Co dnes uvařím?”

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Potkáme se na Facebooku