Můj příběh

Baví mě inspirovat mámy v kuchyni, mám dlouhodobé zkušenosti s rychlým a kvalitním vařením pro děti i dospělé. Nabízím jednoduchý styl za použití jen pár surovin. Ukazuji tipy, jak snadno a rychle vařit chutná a kvalitní jídla a to s lehkostí a radostí.

Jak jsem se dostala k vaření pro ,,mámu a dítě"

Dnes si pohodově vařím se synem kvalitní, jednoduchá a hlavně rychlá jídla. Syn mi přitom pomáhá a tak rychlost a jednoduchost vaření je u nás namístě. Rádi si společně hrajeme a provádíme lumpárny, které směle propojujeme s vařením.

Miluju krásné a doladěné jídlo

Dřív jsem to ale měla úplně jinak. Vaření mě bavilo vždy, to ano. Byla jsem však zvyklá se s úpravou jídla vyhrát a věnovat pozornost jen vaření. Čerstvé suroviny pro mě byly priorita.

Parťák v kuchyni

Naráz mi přibyl parťák, kterého vše zajímá a se vším ochotně pomáhá. No a z našeho společného vaření se stala pohroma! Výsledky takového vaření si určitě lec která máma a taky táta dokáže představit.

A já milovnice dokonalého vaření, jsem propadla zoufalství. Všude byl nepořádek a výsledky mého kuchtění nebyly k pozření. Prostě mi nešlo vařit s dítětem na noze. Nutně jsem tuto situaci potřebovala změnit.

Kupované obědy

Najednou mi prostě vaření začalo vadit, vůbec se mi nechtělo přemýšlet nad tím co vařit, natož tak to vařit. Ač to nerada přiznávám, na chvíli jsem sklouzla k ,,závodnímu stravování" a pro syna jsem se zatnutýma zubama připravovala zeleninku. A občas jsem holt sáhla i po kupovaných papáníčkách.

Takhle to nechci

Uvnitř jsem však věděla, že takto to opravdu nechci. Toužila jsem po stejně kvalitních jídlech jako jsem si dopřávala dříve a teď jsem je o to víc chtěla i pro syna.

Co s tím?

Po pár týdnech takového stravování, jsem šla do sebe a přemýšlela co s tím…
Začala jsem si procházet svou sbírku receptů, a sumírovala jsem si, co bych tak mohla uvařit.
No, jo jenže pro děti je potřeba některé suroviny vynechat a jiné přidat.

A v tom mi to blesklo!

Vyladěné recepty

Upravím si moje oblíbené recepty, abychom je spolu se synem mohli jíst oba :)

Vždycky mě přece úprava receptů bavila a ráda jsem si inovovala i své stávající oblíbené recepty a taky vytvářela vlastní.

Nová cesta, jupí :)

Tak jsem si postupně sepisovala zjednodušené recepty, které se dají uvařit jen z pár dostupných surovin. A taky je postupně i vařit. K vaření jsem přibrala svého parťáka a postupně jsme si vytvořili vlastní styl vaření.

Byla jsem mile překvapená, jak nám společné vaření začalo fungovat.

Najednou se přede mnou objevila nová cesta :) Rozhodla jsem se podělit s ostatními maminkami a jejich dětmi o radost z jednoduchého a chutného vaření.

Jak to máme teď?

Dnes zase vařím s nadšením. A co víc, mám k tomu i skvělého parťáka! :) Prostě si užíváme chutného, zdravého a rychlého vaření z běžně dostupných surovin.

Sdílení zkušeností

Sdílím s ostatními maminkami své zkušenosti, protože vím, že nejsem jediná maminka, která chce pro své děti tak to vařit.

A možná i Vy právě teď přemýšlíte, co si s dětmi zítra uvaříte.

Pojďme tedy společně vařit rychle, ať máme více času na hry a lumpárny! :)

Věřím, že na mém blogu najdete spoustu inspirace pro vaření.

S láskou k vaření, Pavla